napisz do nas
23 lipca 2014

Przyjęcie w opakowaniu

Każdy chce aby jego przyjęcie było niebanalne, wyróżniające się czymś oryginalnym. Hmmm.. a gdyby użyć elementów niby nie rzucających się w oko, ale urozmaicających przyjęcia, eventy pod względem estetycznym, w opakowaniach o atrakcyjnym wzornictwie, unikalne, zaskakujące formą i konstrukcją?

Coraz większą popularnością cieszą się ciekawie zaprojektowane butelki, pudełka, coraz więcej pojawia się projektantów zajmujących się tą dziedziną (i bardzo dobrze!). Jest to kierowane do osób, które mają dość masowych produktów jakie można spotkać na każdym kroku w sklepie, barze lub na przyjęciach.

Kiedy na półki barów weszła fritz-kola®, dzięki prostocie wykonania i innej niż wszystkie butelce, wzbudziła ogromne zainteresowanie i każdy “fajny” bar miał i ma ją na swoich półkach.

Może właśnie używając takich produktów, warto utkwić w pamięci gości.

Wszystko zależy od rodzaju przyjęcia i celu przeznaczenia produktu, wtedy zmienia się kolorystyka oraz rodzaj wykonania. Babyshower mogą urozmaicić cukierki, ciasteczka, i lody na przykład “Make It Pop” firmy Farm Design, genialny pomysł na nietypowe opakowania, wyglądają trochę jak kolorowe pudełka na iPhony 🙂 Tutaj gama kolorystyczna jest szeroka, opakowania najczęściej w intensywnych, żywych kolorach lub pastelach jak na przykład Słodki komin, zaprojektowane przez Zuzannę Rogatty. Z kolei ciekawym pomysłem na urozmaicenie wieczoru panieńskiego, mogą stać się pięknie pakowane produkty w stylu Woopidoo™, których opakowania są inspirowane vintage pin up girl.

Na eventy biznesowe, pokazy mody, interesującym rozwiązaniem mogą być nietuzinkowo pakowane alkohole. Najczęściej w takich opakowaniach występuje prostota i minimalizm, które idą w parze z kreatywnym pomysłem.Czemu nie zaskoczyć gości na przykład butelką Rumuńskiej firmy Ampro Design, która wyglądem przypomina zwykłą butelkę na mleko, a kryje w sobie wyśmienite wino Pinot Noir.

Tak jak nietypowy wygląd projektu butelki Firewood Vodka Constantin Bolimond, która na pierwszy rzut oka wygląda jak konar drzewa, a po spróbowaniu jej zawartości niepotrzebne jest drzewo do palenia w kominku 🙂 Również fajnym elementem urozmaicającym taki event, może stać się na przykład rum Cazador, zaprojektowany przez Damiana Szewsa, który o swoim produkcie mówi:

“Cazador to koncepcyjna marka rumu. Projekt jest hołdem dla długiej tradycji wytwarzania najlepszych rumów pochodzących z Republiki Dominikańskiej. W projekcie butelki próbowałem uchwycić esencję Dominikańskiego ducha. Na potrzeby projektu opracowany został naming, logotyp oraz projekt opakowania. Praca nad tym projektem była absolutną przyjemnością.”

Dla Damiana absolutną przyjemnością była praca nad tym projektem, a dla nas absolutną przyjemnością jest podziwianie tego typu produktów i obserwowanie nowych genialnych pomysłów. Chciałybyśmy “zarazić” Was tak zwaną sztuką pakowania. Może za jakiś czas doczekacie się u nas również ciekawych produktów made by One. 🙂

2