napisz do nas
20 lutego 2018

Bo miejsce ma znaczenie!

Prawie każda nasza rozmowa z nowymi Klientami zaczyna się od pytania, czy znamy jakieś fajne miejsca na ślub i przyjęcie?… Pewnie, że znamy! Lokalizacje to nasz konik, ciągle gdzieś jeździmy i odkrywamy nowe miejsca. Według nas to one w dłużej mierze wpływają na sukces organizacyjny.

Kryteria ich wyboru są różne, ale zawsze na początku musimy ustalić kilka niezbędnych rzeczy.

Po pierwsze, ilość osób na przyjęciu. Najlepiej od razu stworzyć elektroniczną listę gości, którą w łatwy sposób będzie można edytować. Dużym błędem jest stworzenie jej tylko „w głowie”, podawanie liczb „około”, bo są takie miejsca, gdzie nawet 5 lub 10 osób robi dużą różnicę. A najczęściej to właśnie te lokalizacje są najbardziej oryginalne i najmniej komercyjne.

Kolejna sprawa to wybór pomiędzy miastem a wyjazdem poza nie. Musimy się zastanowić, czy chcemy ten jedyny dzień świętować w mieście naszych randek, wspólnych spotkań i spacerów, czy zabieramy naszych gości gdzieś, gdzie po prostu musi się to odbyć. To trochę jak z wyborem sukni, można przymierzyć ich nieskończoną ilość i nagle ubieramy jedną i wiemy, że to jest ta. Z miejscem podobnie, nie raz obserwowałyśmy reakcję naszych Klientów, którzy stawali w danym miejscu i  z uśmiechem na twarzy mówili: „… tak to tutaj powinien być nasz ślub, to jest to!”.

Oczywiście ważne jest też to, czy decydujemy się na przyjęcie w plenerze, czy bliższy nam jest lokal. Wybór pierwszej opcji stawia przed nami wyzwanie znalezienia odpowiedniego terenu do rozstawienia namiotu i zapewnienia zaplecza kulinarno-sanitarnego. Drugi, pozornie łatwiejszy już na wstępie wyznacza nam styl imprezy.

Poza weselem w plenerze możemy się również zdecydować na ceremonię na świeżym powietrzu. Wtedy konieczne jest opracowanie tzw. „planu B” w przypadku niepogody i zadbanie o komfort naszych gości, nas i osoby prowadzącej ślub.

Jeżeli nie potrzebujemy miejsca ani na przyjęcie plenerowe, ani na ceremonię, to tak czy inaczej może nam zależeć na ogrodzie czy tarasie, gdzie zrobimy strefę z kanapami, gdzie przy drinku i rozmowie można chwilę odpocząć od głośnej muzyki. To przy wyborze lokalizacji także ma znaczenie i uatrakcyjnia samo przyjęcie.

Nie można też zapominać o kuchni i obsłudze. Podstawowe kryteria do weryfikacji przy planowaniu ślubu i wesela.  Podobnie z noclegami, szczególnie jeżeli wybieramy się poza miasto, a nasi goście są z różnych stron świata czy Polski.

I ostatnie, co nie znaczy, że najmniej ważne kryterium, czyli estetyka, wystrój, urządzenie. Na pewno miejsce powinno spełniać nasze oczekiwania pod względem wizualnym.

Oczywiście kolejność tych kryteriów nie jest obligująca w żaden sposób. Jest ona na pewno poprawna. Jednak zawsze można wszystko odkręcić:) Uwielbiamy tych klientów, którzy przychodzą do nas i mówią, chcemy ślub w miejscu, w którym się poznaliśmy lub tam, gdzie byliśmy na najfajniejszej randce! Nie zastanawiają się nad kryteriami, tylko nad tym jakie emocje i wspomnienia wywołuje w nich dane miejsce. Stawiają przed nami wyzwanie, ponieważ najczęściej nie jest to lokalizacja typowo „ślubna”.  Ale nie możemy zaprzeczyć, że takie sytuacje to my lubimy najbardziej!

Same często namawiamy klientów na zrezygnowanie ze standardowego myślenia o lokalizacji ślubno-weselnej. Są miejsca, które mają w sobie tyle magii i uroku, że żadne dekoracje nam tego nie zastąpią. Poza tym najgorsze co można zrobić, to zrezygnować z miejsca na ślub lub przyjęcie, bo wydaje nam się, że organizacja go tam jest niemożliwa, z naciskiem na „wydaje nam się”. Zawsze trzeba sprawdzić możliwości. Pracując w tej branży już nieraz słyszałyśmy, że coś jest niemożliwe, a później „niemożliwe” stawało sie możliwe.

To, co aktualnie dzieje się na rynku jest bardzo optymistyczne. Ilość oryginalnych i dobrze urządzonych miejsc z pysznym jedzeniem jest ogromna. Jeździmy po całej Polsce i ciągle odkrywamy dla Was coś nowego, stale poszerzając naszą bazę i jesteśmy zachwycone.

Miejsca nas inspirują, pod ich wpływem tworzymy nowe koncepcje ślubów i przyjęć. Nie zawsze trzymamy się kryteriów i Wam też polecamy zostawić je na chwilę w tyle. Skupcie się na tym, gdzie chcielibyście wypowiedzieć słowa przysięgi i zatańczyć pierwszy taniec. Pozwólcie na to, żeby to wasze wymarzone miejsce stworzyło kryteria tego jedynego dnia. Jednak pod jednym, absolutnie jednym warunkiem, że wybrane przez Was miejsce ma w sobie coś absolutnie magicznego.

Pozdrawiamy ONE.

źródła zdjęć: archiwum ONE.