napisz do nas
24 kwietnia 2018

Czas na ślub książęcy!

Kiedy w światowych trendach ślubnych nieustannie króluje styl rustyklany i boho, za chwilę uwagę wszystkich ponownie przyciągnie klasyka w najlepszym tego słowa znaczeniu  czyli ślub książęcy. Zawsze przy okazji tego typu wydarzeń zastanawiamy się – co takiego jest w ślubach członków rodzin królewskich, że ludzie tak szaleją na ich punkcie? Co sprawia, że ich oglądalność jest liczona w miliardach? A nasz zachwyt nimi nie mija, nawet gdy wracamy do nich po latach…

Jedyną słuszną odpowiedzią w tym przypadku jest ponadczasowość. Chociaż niektórym, szczególnie tym z młodszego pokolenia monarchia wydaje się taka nierealna i odległa, jest na tyle interesująca, że organizując swoje śluby właśnie w niej szukają inspiracji.

Każda kobieta chciałaby pochwalić się stylem przypominającym styl Diany czy Kate. Wykazać siłą Królowej Elżbiety czy jej synowej, a już na pewno każda szuka swojego księcia i marzy o bajecznym ślubie.

Dlatego cały świat inspiruje się tym, co pokaże brytyjski dwór. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wielu panien młodych w tym kraju, chcemy pokazać i podpowiedzieć jak zorganizować ślub w iście królewskim stylu. Już teraz chcemy podzielić się z Wami efektami sesji, którą wykonaliśmy wspólnie z profesjonalistami z branży ślubnej właśnie dla przyszłych par młodych.

Pierwsza wskazówka to wybór odpowiedniego miejsca. Miejsca z historią i oryginalnymi elementami wystroju wnętrza. Wybieranie miejsc stylizowanych na „królewskie” nie sprawdzi się. Nic nie zastąpi prawdziwych sztukaterii, pięknie odrestaurowanych, zabytkowych mebli oraz wielohektarowych ogrodów czy parków.  Zamek Moszna to idealny przykład bajkowej scenerii.

Drugą bardzo istotną kwestią jest dekoracja, zwłaszcza stołów. W niczym nie może być przesady. Jeżeli pojawiają się tkaniny, to tylko te szlachetne. I ta zasada dotyczy wszystkich innych dodatków. Kolorystyka może być utrzymana  w ciemniejszych tonach, jak ta prezentowana przez nas na sesji, nawiązująca do królewskich czerwieni, burgundów czy fioletów. Równie dobrze sprawdzą się odcienie jaśniejsze jak błękit, który uzupełniony złotem lub srebrem będzie ponadczasowy.

Ci, co bacznie obserwują śluby w rodzinach królewskich wiedzą, że Książęce Pary najczęściej chodzą po czerwonych lub bordowych dywanach. Szwedzkie księżniczki wybierają odcienie błękitu i zieleń pistacji. Co łączy te skrajnie odmienne kolory? Nigdy i nigdzie nie pojawia się biel.

Poza strojem oczywiście. Księżniczki chodzą w różnych sukniach, zawsze bardzo efektownych, ale nigdy nie odkrywających zbyt wiele. Więc jeżeli Panna Młoda chce coś zaczerpnąć ze stylu książęcego, musi pamiętać o tej żelaznej zasadzie. Jak mawia Carolina Harrera „dzień ślubu, to jedyny dzień kiedy kobieta nie powinna wyglądać seksowanie drogie panie.” I tą zasadą kieruje się każda prawdziwa księżniczka.

Panowie nie muszą iść do ślubu w mundurze, ale niezwykle istotne jest, żeby bardzo starannie dobrali swój strój. Na naszej sesji, za sprawą autorytetu w kwestii mody męskiej Macaroni Tomato, zaproponowaliśmy garnitur w kratę Księcia Walii, w idealnym delikatnym szarym odcieniu. Krata nie należy do formalnych wzorów, ale ta od Macaroni Tomato doda szyku każdemu Panu Młodemu.

I ostatnia, lecz bardzo istotna wskazówka. Jeśli chcecie mieć ślub na królewskim poziomie z zachowaniem jego podstawowych elementów, koniecznie pamiętajcie o sesji. Zarówno tej narzeczeńskiej, jak i tej poślubnej. To kluczowy element  przy takim ślubie. Wybór fotografa nie może być przypadkowy. Musi być to osoba z wiedzą i doświadczeniem, posiadająca „estetyczne oko”. Idealnym  przykładem  może być autor organizowanej przez nas sesji – Kinga Herok. Klasa z jaką fotografuje Kinga, zapewni każdej parze młodej sesje na królewskim poziomie.

Pozdrawiamy, Paulina, Kinga i Agata

Udział w sesji wzięli: