napisz do nas
23 marca 2022

POMAGANIE A ŚLUBY

Nie od dziś wiadomo, że akcje charytatywne pojawiają się przy okazji ślubów i wesel. Często właśnie też ten temat nasuwa pytanie: czy łączyć czyjś szczęśliwy dzień z czyimś nieszczęściem? To oczywiście bardzo duże uproszczenie, aczkolwiek za celami charytatywnymi stoją najczęściej problemy zdrowotne, ubóstwo, głód i inne sprawy, sprowadzające się po prostu do ludzkiego cierpienia.

Same często się zastanawiałyśmy, czy przy suto zastawionym stole i blichtrze współczesnych przyjęć można znaleźć miejsce na problemy współczesnego świata?

I dziś z pełnym przekonaniem odpowiadamy: NIE TYLKO MOŻNA, ALE NAWET TRZEBA!

Świat dookoła nas bardzo się zmienił, ale nadal bardzo dużo w nim miłości! A śluby to nic innego jak celebracja miłości! Zatem świętujcie, celebrujcie miłość i wspierajcie tym samym tych, którym możecie pomóc!

fot. Sebastian Frańczyk

fot. Piotr Sadowski

Wybierajcie cele Wam bliskie, to najważniejsze. Wtedy dla Waszych Gości będzie to zupełnie zrozumiałe i nikt nie będzie potrzebował wyjaśnień, dlaczego zamiast przysłowiowej już butelki wina ma wpłacić na wybrany przez Was cel lub utworzoną zbiórkę.

Taką informację najlepiej zamieścić od razu na zaproszeniu.

Zachęcamy Was też do zaglądania na strony różnego rodzaju fundacji. Sporo z nich bardzo ułatwia organizację właśnie takich działań. Dla przykładu wymienimy tutaj Fundację Anny Dymnej „MIMO WSZYSTKO”, gdzie jest specjalnie dedykowana dla par młodych zakładka „Kochana Para”. Podobnie jest w Fundacji DKMS, dedykowanej nowotworom krwi, gdzie macie akcję „Ślubujecie pomagać”.

Nasze pary wspierały też Fundację Dr Clowna, gdzie „leczy się uśmiechem”. Dziś ta sama fundacja wspiera uśmiechem dzieci na granicy w punktach recepcyjnych.

Ale byli też tacy, co wszystkie pieniężne prezenty przekazali na budowę wioski w Nepalu. Gościom ten cel był od początku znany i część z nich naprawdę bardzo się postarała, żeby wesprzeć działania Młodej Pary.

Były też karmy dla zwierząt, zabawki i inne rzeczy dla domu dziecka, ale też indywidulanie wybierane lub tworzone zbiórki. W tym roku również będą! Pewnie będzie ich nawet więcej. A my tym mocniej zachęcamy Was do przyłączania się do wszystkich akcji, którymi, za sprawą własnego ślubu, można zrobić coś dobrego.  Niech ten sezon ślubny będzie jeszcze lepszy! Przyłóżmy swoją cegiełkę i zmieńmy świat na lepszy! Szczególnie teraz, kiedy jesteśmy mu tak bardzo potrzebni!

źródło zdjęcia głównego: Ruffled Blog