napisz do nas
20 maja 2018

Royal Wedding naszym okiem;)

To, że uwielbiamy i przeżywamy śluby królewskie po wczorajszym wydarzeniu wiecie na pewno. Jesteśmy zdania, że to właśnie one pięknie pokazują jak powinna wyglądać „idealnie” zaplanowana ceremonia. I nie mamy na myśli tutaj tylko tego, że nikt, ale to nikt na ślub królewski się nie spóźnia i nie przychodzi po przysiędze, ale jeszcze przed życzeniami;)

Na takich ślubach są piękne wejścia i wyjścia Pary Młodej. Ciekawa, podkreślająca każdy moment, budująca emocje oprawa muzyczna. Zapierające dech w piersiach dekoracje. Każdy z gości ma przyporządkowane miejsce zgodnie z relacjami łączącymi go z Parą Młodą.

Tutaj też tak było. Po pierwsze spektakularne rozpoczęcie. Zauważcie, że najbardziej dekoracyjne było właśnie wejście do kościoła! I tutaj zasada, że ilość robi swoje absolutnie się sprawdziła. Nie wiemy jak to możliwe, ale dekoracja była obłędna, nie przesadzona w żadną stronę, idealna, ponadczasowa. Kolejnym mocno udekorowanym punktem środek nawy głównej, gdzie do Meghan dołączył Książę Karol. Jedyne, co nas zastanowiło to brak dywanu.  Dywan w kolorze czerwieni to dla nas taki obowiązkowy punkt podczas royal wedding i rzeczywiście pusta posadzka nieco zaburzała nam cały obraz.

Sama ceremonia zaskakująca! Zderzenie amerykańskiego temperamentu biskupa z Chicago z zachowawczym tonem anglikańskiego arcybiskupa, chyba nieco zdziwiło zebranych, brytyjskich gości. Przyznamy, że nas też, ale w pozytywnym sensie. Takie bezpośrednie spotkanie dwóch kultur:)

Drugim momentem, kiedy spotkały się wspominane wyżej dwie kultury był ten, kiedy w kaplicy w Windsorze rozbrzmiał gospel. To było niesamowite! A niedługo potem angielski chór, 23 anielskie głosy pod kierownictwem James’a Viviana! I ponownie pozytywne emocje.  A do tego koncert młodego i utalentowanego, brytyjskiego wiolonczelisty. Musimy przyznać, że muzycznie dla nas to był prawdziwy majstersztyk! Czy myśleliście kiedyś o tym, żeby tak skrupulatnie przygotować oprawę muzyczną Waszej ceremonii? Muzyka to naszym zdaniem jej najważniejszy punkt. Buduje emocje i pięknie zaznacza kolejne części.

Następna sprawa… zobaczcie, że „Młodzi” siedzą przy ołtarzu sami. Nikt Im nie towarzyszył. Siedzą z boku nawy. Podczas przysięgi widać Ich dokładnie. Nie świadków, nie krzesła. Warto to przemyśleć w trakcie planowania własnego ślubu.

Teraz przejdziemy do samej Pary Młodej:) Duży plus dla Meghan za naturalność w zachowaniu. Za pięknie, bez stresu wypowiedzianą przysięgę, za to, że udało Jej się w tej przysiędze utrzymać pewną intymność, chociaż patrzyło na Nich tyle osób.

Suknia, no cóż… nas nieco rozczarowała. Słowo skromnie przy ślubie książęcym nie pasuje. Prostota była tak duża, że suknia chwilami wyglądała jakby była niedopasowana do Panny Młodej, co najlepiej było widać przy wyjściu z kościoła, niestety. Materiał owszem może szlachetny, ale wydawał się za ciężki, nie dawał swobody ruchów.

Plus za kwiaty, za symboliczne odniesienie do Diany. Takie rozwiązania mają magię, nie są na pokaz. Tutaj właśnie słowo skromność idealnie oddaje klasę w zachowaniu i nie przeszkadza nawet, jeżeli mówimy o royal wedding.

Harry, znowu musimy napisać no cóż… Nie był zbyt oficjalny, a broda jednak nieco przy mundurze przeszkadza.

Na koniec samo wyjście. Zjawiskowe! Zaczęli wychodzić sami, po jakimś czasie, w niedużym odstępie dołączyli do nich najważniejsi członkowie Royal Family. I znów w roli głównej pojawiło się ukwiecone różami, peoniami
i naparstnicą wejście kaplicy. Ten obrazek doskonale pokazuje, że warto inwestować w dekoracje właśnie w tym miejscu. Szkoda tylko, że to piękne wyjście uwypukliło wady sukni Meghan, co wyraźnie widać na zdjęciach.

I nie byłybyśmy sobą, gdybyśmy nie dodały, BRAWO KATE! Jeżeli chcecie znaleźć uosobienie klasy, to wystarczy na nią spojrzeć:)

Tak czy inaczej ten ślub przejdzie do historii i bardzo dobrze! Jak przeczytaliście powyżej, takie śluby pokazują nam zasady, na których powinniśmy się wzorować!

Pozdrawiamy, ONE.

 

Źródła zdjęć:

https://www.thedailybeast.com/michael-curry-the-priest-who-stunned-the-royal-wedding

http://www.bbc.com/news/in-pictures-44179982

https://www.cbsnews.com/video/the-royal-wedding-ceremony-in-full/

http://time.com/5260934/royal-wedding-diana-tribute/

https://kysdc.com/playlist/royal-wedding-photos-pics/item/3658776

https://www.vanityfair.com/style/2018/05/kate-middleton-royal-wedding-dress-meghan-markle-prince-harry-alexander-mcqueen